Meme Sağlığı ve Vitaminler

Meme kanseri, hiçbir risk faktörü olmaksızın bütün kadınları etkileyebilir ve günümüzde kadınlar arasında en sık görülen kanser türünü oluşturmaktadır.


meme sağlığı ve vitaminler

Ancak 1980'lerden bu yana taramadaki hızlı gelişmeler, araştırmacıların meme kanserinin kendini nasıl gösterebileceğinin arkasındaki süreçleri ve ayrıca hangi vitaminlerin meme sağlığı için iyi olduğunu daha iyi anlamalarını sağladı.


Dünya Sağlık Örgütü sadece 2020'de, dünya genelinde 650.000'den fazla kadının meme kanseri olduğunu öğrendi. Bu, özellikle menopoz sonrası dönemdeki kadınlar arasında büyük bir endişe nedeni oldu.


Ama bu bir kayıp değil. Yukarıda bahsedildiği gibi, meme bozuklukları konusundaki artan farkındalığımız, belirli tekniklerin ve takviyelerin artık farklı meme bozukluklarıyla mücadeleye yardımcı olduğu veya yakın tarihte bunları tamamen önlediği anlamına gelebilir.


Sağlıklı kiloyu korumak, egzersiz yapmak ve düzenli tarama yapmak gibi bu tekniklerin bazıları iyi bilinmektedir. Ancak, genel sağlığımızı da desteklerken aynı zamanda meme sağlığını geliştirmek için ekstradan yapabileceğimiz küçük ama önemli şeyler de var.


d vitamini ve meme sağlığı