Kadınlar İçin Jilet: Faydaları, Zararları ve En İyi Ürünler

Tüyler ve tüylerden arınmak pek çok kadının günlük sorunlarından birisi... Bizce tüylü veya tüysüz her kadın birer pırlanta da olsa, bugün jilet kullanmak konusunda kararsız olan, ve uygulama konusunda yardım ihtiyacı duyan Triwi kadınlarına klavyemizi açıyoruz!


 

kadınlar için jilet

Kadınlar için jilet markaları, birçok kadının zaman zaman etkileşimde olduğu ve alışverişini yaptığı ürünlerdir. Çünkü kadınlar, bazen toplum baskısı tarafından bazen de kendi istekleriyle ciltlerinin pürüzsüz ve tüysüz olmasını ister.


Cilt, pürüzsüz olduğunda göreceli olarak güzel bir görünüme sahip olur, parlar ve bazen ölü deriyi de temizlediği için ciltte olumlu etkiler yaratabilir.


kadinlar icin jilet


Ciltteki istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yöntem bulunur. Ağda, epilasyon ve jilet, bu yöntemlerden en çok tercih edilenleridir. Neden mi?


Ağda, diğer yöntemlere göre uygun olsa da ağrılı ve acılı geçer. Ağda, istenmeyen tüyleri alsa bile ciltte kızarıklara, yanlış yapıldığında yanıklara ve yaralara neden olabilir. Ayrıca ağda kaliteli değilse yapışkanlığı ciltten bir süre geçmez.


Epilasyon yönteminde ise istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak amaçlanır. Her bölge için belli bir ücret ödenmesi gerekir. Epilasyon sonucunda istenmeyen tüylerin kesin çıkmayacağı ise belli değildir. Süreç ise birçok seanstan oluşur. Yöntemler arasında epilasyon en pahalı olandır.


kadınlar icin jilet


Son zamanlarda sık tercih edilen yöntem ise jilettir. Jilet, en uygun fiyatlı ve en konforlu uygulanan yöntemlerden biridir. Kaliteli jiletler, ağrı ya da sızı yapmaz. Birçok kadın jilet çeşidi vardır. Bu yüzden jiletler, her cilde kolaylıkla uyum sağlar.


Kadınlar İçin Jilet Nasıl Kullanılır?


Kadınlar için jilet kullanımının doğru yapılması önemlidir. Çünkü jilet doğru yapılmadığında cilde zarar verir. İstenmeyen tüyler, ciltte çoğalmaya ve yanlış yönde çıkmaya başlar. Tüylerin kalınlığı artar, koyulaşır.


Jilet kullanımı, 7 aşamadan oluşur. Bu aşamaların eksiksiz ve doğru yapılmasına özen gösterilmelidir.


Banyo ya da Duş Almak

Jilet kullanmadan önce vücudun ıslanması gerekir. Çünkü kadınların tüyleri, erkeklerin tüylerinden ince olsa da belli bir kalınlığı vardır. Araştırmalara göre bakır teli ile kadınların tüyleri, aynı kalınlıktadır. Kadın jileti kullanılmadan önce bölge, ılık bir suyla ıslatılmalıdır. Böylelikle tıraş, yaklaşık %60 oranında daha kolay olur.


kadınlar için jilet 2


Ancak suda uzun süre kalınmamalıdır. Çünkü suda deri, 50 dakikadan fazla kaldığında buruşmaya başlar ve hafif kabarır. Bu da jiletin kullanılmasına engel olur.


Cildi Doğru Bir Şekilde Nemlendirmek


Kadın için jilet nasıl kullanılır, sorusu sıkça sorulur. Birçok cevabı olduğu için de ne yapılacağı bilinemez. Ancak doğru nemlendirme yöntemleri araştırıldığında tıraşın nasıl yapılacağı öğrenilebilir.


Öncelikle jilet kullanmadan önce cildi nemlendirmek için sabun kullanılmamalıdır. Çünkü sabun, cildin pul pul olmasına ve kurumasına neden olur. Ciltte sabun kaldıysa jilet o bölgede tıkanır. Tıkanıklığa bağlı olarak jilet bozulabilir.


kadınlar için jilet nemlendirme